»Očitno je, da s predlogom novele ne bo ugodeno odločbi ustavnega sodišča. Vse skupaj je približno tako, kot da zdravnik napiše recept, potem pa farmacevt predloži zdravila po svoji presoji. Žalosti me, da za tako minimalno spremembo porabljamo toliko energije. Zgodilo se bo, da bomo starši prisiljeni uporabiti mednarodne inštitucije, da se odpravi ta diskriminacija.«
»Predlog zakona ni uresničeval ustavne odločbe o prepovedi diskriminacije otrok v osnovnih šolah, temveč je bil korak v smeri poglabljanja segregacije šoloobveznih otrok v zasebnih šolah.«
»Vsak evro in vsak cent, ki ga ta država nameni za zasebne, pomeni evro in cent manj za javne šole.«
»To pomeni, da bi otrok, ki obiskuje zasebno šolo, tako rekoč imel pravico obiskovati dve osnovni šoli, kar je za nas nedopustno.«
»Ustavno sodišče je zahtevalo izenačenje financiranja javno veljavnega izobraževalnega programa v nedržavnih šolah. Predlog vlade pa financiranje celo znižuje. V posmeh otrokom, staršem in pravni državi.«
»Predlog pa otrokom, ki ne opravijo izpita iz slovenskega jezika, ne omogoča udeležbe v obveznem programu osnovne šole, saj pripravljalnica ne predstavlja sestavnega dela obveznega programa osnovne šole, za katerega velja obveza obiskovanja.«
»V javnosti se velikokrat ponavlja, da gre za zaostrovanje, pa ni tako, saj gre samo za urejanje. Opažamo namreč, da se pojavljajo nekatere nedoslednosti.«
»V tem trenutku na ministrstvu od vseh treh združenj občin pričakujemo, da se bodo okrog sprememb formule poenotili in podali skupen in usklajen predlog. Tak predlog pa bo potem vsekakor sprejemljiv tudi za vladno stran.«
»To sta Zakon o osnovni šoli, v katerem vpeljujemo šolsko kosilo kot pravico za vse in Zakon o šolski prehrani, v katerem to pravico urejamo.«
»Če se starši odločijo dati svojega otroka v zasebno šolo, morajo to financirati iz svojega žepa.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju